Košarka: Leotar bolji u domaćem derbiju

Trebinje, 23.12.2010. Dosta zanimljiva utakmica 14 kola Prvenstva BiH za košarkaše odigrana je sinoć u sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" u Trebinju, gdje je pred više od hiljadu ljubitelja košarke domaći Leotar pobjedio Hercegovac rezultatom 89:80.

101222-kosarka-leo-hercegovac_060

Da je utakmica bila tvrda i zanimljiva govori nam i rezultat prvog poluvremena koji je bio neriješen 42:42. Kako prvo tako i drugo poluvrijeme igrala se slična košarka sa dosta rezultatskih preokreta, gdje je bilo perioda kad su na momente bodovi išli u Bileću pa se zatim vraćali u Trebinje i tako više puta sve do polovine četvrte četvrtine kada je Leotar posljednjim atomima snage uspio da napravi prednost koju nije ispuštao sve do kraja meča. Ne samo da je Leotar ovim zasluženim trijumfom uhvatio prikjučak samog vrha tabele, već je i odnio epitet - Pobednik takozvanog vječitog domaćinskog derbija. Leotar se  trenutno nalazi na 5 mjestu i ima 18 bodova.

KK SL IAT LEOTAR Trebinje - KK HERCEGOVAC Bileća 89:80

KK Leotar: Kovačević, Jovanović, Aleksić, Pelkić, Vuković, Zotović, Crnogorac, Đurasović, Marković, Setenčić, Gnjato, Josipović. Trener: Kisić Radomir

KK Hercegovac: Radovanović, Baćović, Parežanin, Vuković, Vujović, Bratić, Bajović, Kuljić, Lalović, Milošević, Saviić, Pejović. Trener: Glomazić Zoran