Leotar uz dramu do pobjede na startu prvenstva

Košarkaši Leotara savladali su večeras pred svojim navijačima savladali ekipu Bratunac na otvaranju Prve lige Srpske, rezultatom 68:62, po četvrtinama (14:19)(17:14)(18:18)(19:11).

171021 kosarka

Od početka meča tim trenera Dražena Šegrta bio je u zaostatku za protivnikom. Bratunčani su bolje otvorili meč i stekli znatnu prednost, ali su naši prvotimci tada zaigrali znatno bolje. Šakotić, Gobović i Radmilović bili su motor preokreta, koji nam je najprije doneo izjednačenje, a zatim i vođstvo. Ipak, poluvrijeme je završeno vođstvom gostiju 31:33. Treća dionica je bila u znaku gostiju kada se odvajaju na plus 12 (49:37), gdje Leotar bilježi dosta neiskorištenih šansi, ali ipak hvata priključak za nastavak meče.

Poslednja dionica donijela je velika uzbuđenja, rezultatsku klackalicu, ali i velike serije koje su najavile da će drame biti do samog kraja. Leotar je uspio da stigne rezultat i preokrene, dok su gosti uvijek uspjevali da stignu rezultatsku prednost. Dva minuta prije kraja domaći se odvajaju na plus 6 i pametno privode meč kraju.

Trebinjce je predvodio povratnik u Leotar sjajni Dejan Šakotić koji je zabilježio 25 poena, 4 asistencije i 3 skoka. Kod gostiju je bolji od ostalih bio Milidrag Miroslav sa 18 poena.

SD "Miloš Mrdić" - Gledalaca 300. Sudije: Kralj, Ćosović, Elez.

KK LEOTAR - KK BRATUNAC 68:62 (14:19)(17:14)(18:18)(19:11)

Leotar: Bokić, Rajčević 3, Kraljević, Tunguz, Mijanović, Zelenović5, Milešić 4, Radmilović 16, Milanović, Milidragović, Gobović 15, Šakotić 25. Trener: Dražen Šegrt.