Trijumf košarkaša u gostima za potvrdu prvog mjesta

Košarkaši Leotara zabilježili su sinoć i četvrtu pobjedu na otvaranju prvenstva Republike Srpske.

IMG 3763

U četvrtom kolu prvoligaškog karavana bolji od domaćina bili su košarkaši prošlogodišnjeg premijerligaša, trebinjskog Leotara, 80:78.

Domaća ekipa je otvorila utakmicu poenima Filipa Njegovanovića, ali gosti iz Trebinja prave seriju 8:0 za 8:2. Uspjela je Slavija da uzvrati, i da poslije trojke Marinka Perovića stigne do poena zaostatka, 10:11, no Trebinjci odmah prave novu seriju 6:0 i odlaze na sedam poena prednosti, koju i čuvaju do kraja četvrtine.

Sa pet poena Miloša Šušića i dva Sava Macana "Sokolovi" prave seriju 7:0 na startu druge četvrtine i prvi put poslije 2:0 imaju prednost u svojim rukama, 24:23, a zatim poslije još jedne trojke Šušića imaju i dva razlike, 27:25. Sredino 2/4 trajala je ta rezultatska klackalica, a onda ponovo Leo pravi seriju 7:0 i odlazi na 36:29 nošeni Fimićem, Vukovićem i Šakotićem. Prednost je tada samo rasla, a prednjačili su u poenima Milešić i Radmilović. Na samom kraju četvrtine Raičević pogađa za maksimalnih +14, 50:36, a trojkom Kojića završava se ovaj period igre, sa zaostatkom domaćih od 11 razlike.

I nastavak susreta donio je sličnu igru, i držanje prednosti Leotara uglavnom u rasponu 12-14 poena prednosti, sve do pred sami kraj četvrtine kada pogađa Fimić za maksimalnih +17, 62:45. Ništa nije slutilo da ovo može biti uzbudljiva utakmica, ali onda dolazi 4/4.

Sve do sedam minuta do kraja Leotar je imao dvocifrenu prednost, a poenima Miloša Šušića kreće fantastična serija domaćina. Razigrala se mlada ekipa Slavije, napravila seriju 11:0 i nakon poena Filipa Njegovanovića na nešto manje od četiri minute do kraja stigla do poena zaostatka.

Uspio je tada Vuković sa linije penala da prekine seriju domaće ekipe, ali je odmah Siniša Vasković vratio poen zaostatka svoj ekipi. Tada je stvar u svoje ruke preuzeo Raičević i sa četiri vezana poena ponovo odvodi goste na +5. Promašila je Slavija tada tri vezana šuta, a na četrdeset sekundi do kraja Marinko Perović pogađa za 74:77. Pokušala je Slavija u penal završnici da dođe do trijumfa, ali ipak osim minimalnog poraza više nije moglo.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Marinko Perović koji je uz 18 poena dodao i 17 skokova, a pratio ga je Miloš Šušić sa 14. U pobjedničkom timu istakao se Nikola Milešić sa 15 poena, a osim njega još pet igrača bila je dvocifreno.

OKK SLAVIJA - KK LEOTAR 78:80 (17:23,22:27,13:14,26:16)

Sportska dvorana Slavija - Gledalaca: 100

OKK Slavija: L. Damjanović 2, Njegovanović 12, Elez 6, Biberdžić 5, Perović 18, Šušić 14, Vasković 4, Milošević, Simanić, Šehovac 4, Macan 2, Kojić 11 Trener: Goran Šehovac

KK Leotar: Šakotić 11, Raičević 11, Radmilović 10, Milidragović 8, Vuković 10, Zelenović 2, Tunguz, Milešić 15, Bokić, Kraljević 2, Mijanović, Fimić 11 Trener: Dražen Šegrt.

U narednom 5. kolu Leotar na svom parketu u subotu 11. novembra u 19:30h dočekuje ekipu Sutjeska iz Foče.