Rukometaši Leotara pobjedom završili jesenji dio prvenstva

Rukometaši Leotara sa ubjedljivom pobjedom protiv Kotor Varoši završili su jesenji dio prvestva Srpske i zaslužen odlaze na zimski odmor.

171216 rukomet

Mada za podmlađenu ekipu polusezona nije dobro počela ipak su je uspješno priveli kraju, a na zimski odmor će kao 6. na tabeli.

Domaćini su večeras u Sportskoj dvorani u Bregovima savladali goste iz Kotor Varoši ubjedljivim rezultatom 35:23.

Prvih desetak minuta gosti iz Kotor Varoši su uspjeli parirati domaćim igračima do rezultata 7:6. Nakon toga Trebinjci se serijom od 6 golova odvajaju i ne dozvoljavaju gostima da se približe na zaostatak manji od pet golova. Na pauzu se otišlo rezultatom 17:12. Nastavak je donio još bolju igru domaćih, gdje su pravili serije sa 3, 4 pa čak i 5 golova. Gosti nisu uspjeli da se odbrane od večeras izuzetno raspoloženih prvotimaca Leotara. Pored odlične borbenosti i požrtvovanosti Trebinjaca u odbrani, golman Veselin Savović je sa fenomenalnih 16 intervencija pružio još jednu sjajnu partiju.

Najefikasniji u Leotaru bio je kapiten Ninković sa 7 golova, dok je jedan manje dodao Komnenović.

Sa skorom 6/5 Leotar polusezonu završava na 6. poziciji sa 18 bodova.

1. Lokomotiva - 30
  2. Kozarska Dubica - 24
  3. Bijeljina - 19
  4. Kotor Varoš - 19
  5. Borac - 19
  6. Leotar - 18

Nadamo se će u nastavku prvenstva na proljeće opet pokazati svoju borbenu stranu i biti rezultatski uspješniji.

SD Miloš Mrdić - Gledalaca: 300 Sudije: Ivanišević/Mavrak (Nevesinje).

RK LEOTAR - RK KOTOR VAROŠ 35:23 (17:12)

Leotar: Savović, Ninković 7, Uljarević M. 1, Komnenović 6, Tabaković 4, Ćuzulan 1, Bratić, Ambulija 2, Tasovac 2, Spaić 2, Kapor 4, Samardžić, Šešlija 3, Bojović 3, Petković. Trener: Milan Simonović.

Kotor Varoš: Jovičić, Dubočanin, Stojanović 2, Joldžić, Sakan M. 4, Jovanović 1, Marković 8, Radić 5, Sakan N. 3, Marković. Trener: Damjan Tepić.

Utakmica je imala humanitarni karakter, a sav prihod od ulaznica biće uplaćen na račun našeg sugrađanina Danijela Pudara - Džaje za pomoć u lječenju.