Dramatičan meč u Trebinju pripao rukometašima Leotara

Tim iz Trebinja odlično je otvorio susret protiv gostiju iz Kozarske Dubice i činilo se da će doći lako do pobjede.

180317 rukomet

Leotar sredinom prvog dijela propušta nekoliko prilika da se rezultatski odvoji, što igrači Kozare kažnjavaju i postepeno se vraćaju u meč da bi pred sami kraj poluvremena i preokrenuli rezultat u svoju korist. Na odmor se ipak otišlo neriješenim rezultatom 12:12.

Nastavak donosi dodatnu dramu, gdje se obje ekipe konstantno smjenjuju u vođstvu. Gosti su neko vrijeme igrali bez golmana što im je išlo u korist, i tada je meč uveden u egal završnicu. Leotar se na krilima publike bolje snašao u finišu kada se odvaja na 2 gola razlike i iskusno privodi meč kraju. Najbolji strijelac u Leotaru je bio Nikola Jovanović sa 7 golova, a maksimalno raspoloženi su bili Kapor sa 6 i Bojović sa 5 golova u mreži gostiju.

U posljednjim minutima susreta trener gostiju Gajić zbog prigovora na suđenje dobija opomenu, dok je trener domaćih Simonović takođe zbog prigovora isključen.

RK LEOTAR - RK KOZARA 27:25 (12:12)

SD Miloš Mrdić - Gledalaca 200 - Sudije: Dejan Berjan (I. Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj).

Narednog vikenda u okviru 14. kola Leotar putuje u Kotor Varoš kod istoimene ekipe.