Važna pobjeda rukometaša Leotara pred reprezentativnu pauzu

Rukometaši Leotara iz Trebinja su upisali i treću pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, pošto su u 4. kolu poslije velike borbe pobijedili ekipu Sloga iz Gornjeg Vakufa rezultatom 29:26.

181020 rukometasi

Gosti su bolje otvorili utakmicu i imali rezultat sve do pred kraj prvog dijela, kada Trebinjci pokazuju igru iz prva dva kola prvenstva, preokreću rezultat i odvajaju se na plus 6. Na pauzu se otišlo sa 18:12. U nastavku je viđena znatno bolja igra gostiju, postepeno su topili minus, ali do kompletnog preokreta nisu mogli.

Leotar je u posljednjih deset minuta propustio nekoliko izglednih prilika da se odvoji na ozbiljnu razliku i mirno privede meč kraju. Na sreću domaćina golman Luka Radović je bio izuzetno raaspoložen, a u ovom kolu je zabilježio čak 18 odbrana, što je bilo ključno za večerašnju pobjedu.

Leotar sa skorom 3/1 odlazi na zasluženu pauzu od dvije sedmice, a u narednom 5. kolu gostuje u Derventi kod istoimene ekipe.

RK LEOTAR - MRK SLOGA 29:26 (18:12)

SD "Miloš Mrdić" Gledalaca: 200 Sudije: Dučić/Hadžić - Goražde. Delegat Pero Marić - Mostar.

Leotar: Savović, Draganić 6, Bojović, Milićević 7, Milojević 2, Spaić, Mićić, Ninković, Radović, Srdanović, Jovanović, Ratković, Uljarević 3, Janković 4, Glendža 4, Ražnatović 3. Trener: Milan Simonović.

Sloga: Biljaka 7, Halebić 3, Demirović 1, Ljutić, Softić, Močević, Alin, Đikić, Pokvić, Bilić, Purić 9, Abdurahmanović 6. Trener: Rasim Demirović.