Plivačima Leotara pehar i 39 medalja u Kragujevcu

U organizaciji plivačkog kluba "Foka" u Kragujevcu danas je održano takmičenje pod nazivom Kragujevački oktobar.

181020 plivaci1

Na takmičenju je učestvovalo ukupno 22 kluba sa 262 takmičara, od čega je 143 u muškoj i 119 u ženskoj konkurenciji.

Plivački vaterpolo klub ”Leotar” na ovom takmičenju predstavljalo je 28 plivača: Stefan Bovan, Milan Bajčetić, Miloš Ćeranić, Lidija Bajčetić, Radivoje Koprivica, Veljko Jovanović, Sanja Krivoglav, Helena Jovanović, Nikola Trelebak, Nikola Lješković, Branko Čolić, Miljan Milidragović, Nikša Šarenac, Sara Ratković, Dimitrije Rajković, Vuk Varaga, Lara Pujić, Vladimir Grgurević, Luka Šupić, Uroš Grubač, Nikola Dervišević, Igor Radulović, Luka Ratković, Filip Jokanović, Tatjana Pelkić, Ana Stanković, Marko Grgurević i Kristina Turnić.

Plivači Leotara ostvarili su sjajne rezultate, zauzevsi treće mjesto u ekipnom plasmanu i osvojivši 38 medalja i to 10 zlatnih12 srebrnih i 17 bronzanih.

181020 plivaci

Plivači Leotara ostvarili su sjajne rezultate, zauzevsi treće mjesto u ekipnom plasmanu i osvojivši 39 medalja i to 10 zlatnih 12 srebrnih i 17 bronzanih.

Zlatne medalje osvojili su: Milan Bajčetić u disciplini 50 metara delfin, Lidija Bajčetić u disciplini 50 metara delfin, Miloš Ćeranić u disciplinama 100 metara leđno, 200 metara mješovito i u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Veljko Jovanović u disciplinama 100 metara leđno i u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Vuk Varaga u disciplini 4 ᵡ 50 metara mješovito, Nikola Lješković u disciplini 4 ᵡ 50 metara mješovito i Sara Ratković u disciplini 100 metara slobodno.

Srebrne medalje osvojili su: Luka Šupić u disciplini 50 metara prsno, Lidija Bajčetić u disciplini 100 metara slobodno, Helena Jovanović u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Vuk Varaga u disciplini 100 metara delfin, Stefan Bovan u disciplini 100 metara prsno, Lara Pujić u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Nikola Lješković u disciplini 100 metara leđno, Filip Jokanović u disciplini 200 metara mješovito, Sara Ratković u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Sanja Krivoglav u disciplinama 100 metara leđno i 200 metara slobodno i Tatjana Pelkić u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito.

Bronzane medalje osvojili su: Lara Pujić u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara delfin, Helena Jovanović u disciplini 50 metara prsno, Milan Bajčetić u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Luka Ratković u disciplini 50 metara leđno i u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno, Radivoje Koprivica u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Vuk Varaga u disciplinama 100 metara slobodno i 100 metara leđno, Luka Šupić u štafeti 4 ᵡ 50 metara mješovito, Miloš Ćeranić u disciplini 100 metara delfin, Stefan Bovan u disciplini 100 metara delfin, Dimitrije Rajković u disciplini 100 metara prsno, Vladimir Grgurević u disciplini 100 metara prsno, Nikola Telebak u disciplini 100 metara leđno i Veljko Jovanović u disciplini 200 metara mješovito.