Prva pobjeda košarkaša Leotara

Košarkaši Leotara večeras su u okviru 3. kola Prve lige Srpske na svom parketu došli do prve pobjede ove sezone. Neugodan protivnik bila je ekipa Sutjeska iz Foče.

181103 kosarka

Gosti su krenuli agresivnije i u potpunosti im je pripala prva četvrtina. U drugom dijelu, koji je bio ključan za večerašnji trijumf, Leotar ubrzava ritam i preokreće rezultat, da bi na odmor otišao sa plus 7 - 37:30.

U nastavku za svega 30 sekundi gosti za kratko tope prednost Leotara i dolaze do egala. Strateg Leotara Šegrt očekivano traži tajm-aut kako bi prekinuo nalet Fočaka, te izgradio taktiku za nastavak igre. Prekid je uradio svoje i koncentracija gostiju je pala, da bi domaćini sjajnom tranzicijom i realizacijom opet došli do prednosti od nekoliko koševa. Fočaci su u nastavku još jednom uspjeli doći do poravnanja, ali to je bio njihov maksimum. Leotar je mirno priveo meč kraju. Najveće vodstvo Leotara bilo je +11.

MVP meča bio je Dejan Šakotić koji je za 33 minuta na parketu ubacio 18 poena, uz 6 skokova, 4 asistencije i 2 bloka. Sjajan je bio i Ninković sa 16 poena i 3 skoka. U protivničkom timu najefikasniji je bio Tunguz sa 14 poena, jednim skokom i jednim dodavanje.

Sudijski trojac Porobić, Jelačić, Komar odradio je sjajan posao.

U naredom kolu Leotar putuje u Banjaluku kod ekipe Borac.

KK LEOTAR - KK SUTJESKA 69:60 (16:19)(21:11)(16:18)(16:12)

SD "Miloš Mrdić" Bregovi - Gledalaca: 350. Sudije: Porobić, Jelačić, Komar (Trebinje).