Trebinjske atletičarke uspješne na EP u Skoplju

Atletska reprezentacija Bosne i Hercegovine zauzela je 3. mjesto na Evropskom ekipnom prvenstvu – Treća liga, koje је proteklog vikenda održano u Skoplju.

190812 spaickusic

Reprezentativci BiH, u ukupno 40 disciplina, osvojili su pet prvih, tri druga i osam trećih mjesta. Oborili su osam ličnih te dva rekorda sezone.

Na ovom takmičenju boje Atletskog kluba Leotar su branile Vanja Spaić i Emilija Kušić.

Vanja Spaić kao aktuelna prvakinja Bosne i Hercegovine u bacanju koplja osvojila je 3 mjesto u Skoplju, bacivši koplje na dužinu od 42 metra i 92 centimetra, sa napomenom da zbog povrede nije bacala iz punog zaleta.

Emilija Kušić se takmičila u disciplinama trčanje na 100 metara i u štafeti 4x100 metara i donijela vrijednih 15 poena svojoj ekipi.

Ovo je ujedno bilo posljednje takmičenje u ovoj sezoni, mlade atletičarke očekuje kratka ljetna pauza, a nakon toga pripreme za narednu sezonu.