Tijesna pobjeda košarkaša - Rikalo sa 35 poena presudio Mladosti

Leotar je večeras u Trebinju nadigrao Mladost rezultatom 90:85 u okviru 19. kola Lige 12.

200229 rikalo

U izuzetno uzbudljivoj završnici Leotar je uspio da ostvari pobjedu protiv veoma neugodnih gostiju iz Mrkonjić Grada. Obje ekipe su odigrale najbolje što su mogle, pokazujući veliku volju za trijumfom. U prvom poluvremenu nijedna ekipa se nije rezultatski znatno odvajala. Na startu drugog dijela Leotar pojačava tempo i dolazi do prvog značajnijeg vodstva u meču. Ipak, njihov nalet su prekinuli izabranici Gorana Sladojevića i uz nove poene van linije za 3 poena i poludistance su ponovo uspjeli da prebace prednost na svoj konto. Naši momci se nisu dali poljuljati te su u nastavku ušli sa dosta entuzijazma i samopouzdanja te meč preokrenuli u svoju korist.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Marko Rikalo koji je ubacio fantastičnih 35 poena, uz 7 asistencija. Napomenućemo i to da su za Mladost nastupila dva bivša prvotimca Leotara Stefan Mijović i Srđan Milanović, koji su ubacili po 12 poena.

Leotar se tri kola prije kraja prvenstva nalazi na 5 poziciji na tabeli i sa još jednom pobjedom osigurava plasman u Ligu 6. U narednom kolu gostuje kod ekipe Promo u Donjem Vakufu.

KK LEOTAR - KK MLADOST 90:85 (27:29)(20:20)(22:13)(21:23)

SD "Miloš Mrdić" Gledalaca 430 Sudije: Marić, Čavar, Vlaho. Delegat: P. Obradović.