Vanja Spaić prvakinja Balkana!!!

Članica Atletskog kluba Leotar Vanja Spaić osvojila je 1. mjesto na 73. Seniorskom prvenstvu Balkana u Rumuniji i postala prvak Balkana u bacanju koplja.

200919 vanja

Ona je koplje bacila na daljinu od 53 metra i 31 centimetra i ostvarila najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri.

Drugo mjesto osvojila je bugarska reprezentativka Mihaela Petkova a treće rumunka Valentina Plavan. Na Balkanskom prvenstvu u Rumuniji učestvovalo je preko 300 takmičara iz 12 zemalja.

Ovaj istorijski dan za atletski klub „Leotar“ uljepšali su najmlađi takmičari koji su nastupali na Prvenstvu BiH i Memorijalnoj atletskoj trci posvećenoj Božu Gagru u Čitluku gdje su osvojili ukupno 12 medalja, tri zlatne, pet srebrenih i četiri bronzana odličja.

Najsjajnije medalje osvojili su Lana Кandić, 2013. Godište u trci na 60 metara, Dunja Banđur, 2012. Godište u trci na 60 metara, i Srna Danojlić u istoj trci za atletičarke 2011. Godište.
Vrijedan uspjeh osvajanjem srebrenih medalja ostvarili su Jakov Perišić Glebov u trkama na 60 i 200 metara za cicibane kao i Memorijalnoj trci u muškoj konkurenciji te Кatarina Pažin u bacanju kugle za cicibane.

Zapažen nastup imali su i Sara Mijanović u trci na 60 metara i Memorijalnoj trci za cicibane, cicibani Pavle Pažin skok u vis, te Кatarina Pažin u bacanju vorteksa.

„Raduju nas sve u klubu ovi rezultati. Od seniorki, u kojima je naša Vanja izuzetna, preko mlađih kategorija do najmlađih, gdje smo ponovo bili uspješni. Iza svega stoji dobar rad i veliki talenat a na nama je da idemo dalje. Još jače i uspješnije“, kaže nam Vesna Zurovac predsjednik Atletskog kluba „Leotar“.