Diana jača od hladnoće

Diana Кovač, članica Atletskog kluba “Leotar” ostvarila je odličan nastup na Prvenstvu RS u Sokocu, gdje je oborila lični rekord u skoku u vis za seniorke od 165 centimetara.

200927 akleo

Ovaj uspjeh Diana je upotpunila u troskoku gdje je osvojila drugo mjesto. Bol u ruci koji je bio tolikog intenziteta da nije mogla da završi takmičenje, spriječio je Ninu Zurovac da nakon drugog mjesta u bacanju diska za senior ponovi sličan uspjeh i u bacanju koplja.

Vrijedan rezultat ostvarila je Anastasija Janjić koja je osvojila treće mjesto u trci na 100 metara.

Čitavu lijepu priču članova “Leotara” upotpunila je štafeta 4x100 metara za žene u seniorskoj konkurenciji, gdje su prvakinje Srpske u dominantnom stilu postale Andrea Dobranić, Anastasija Janjić, Diana Кovač i Sandra Rosandić.

“Pet medalja, od čega po dvije zlatne I srebrene I jedna bronzana su samo nastavak naše odlične serije. Idemo naravno, dalje i polako se stabilizujemo u vrhu atletike RS i BiH”, kaže Vesna Zurovac, predsjednik Atletskog kluba “Leotar”.