Leotar bez preokreta protiv Širokog

U Trebinju je večeras odigrano drugo kolo Premijer lige BiH za košarkaše. Snage su odmjerili Leotar i Široki.

201010 leotar

U veoma uzbudljivoj i neizvijesnoj utakmici favorizovana ekipa iz Širokog brijega uspjela je da nadigra oslabljeni Leotar rezultatom 71:79. (Pet igrača Leotara je zbog povreda ostalo na klupi). Široki je od početka vodio i kontrolisao igru, a na poluvrijeme su otišli sa osam poena prednosti. U drugo poluvrijeme domaći ulaze odlučnije, pronalaze ritam i odvode završnicu u potpunu neizvijesnost. Na polovini posljednje dionice Leotar dolazi do prednosti i u tom momentu je izgledalo da domaći mogu do velikog preokreta, ali nisu iskoristili nekoliko ključnih napada, pa je Široki odnio bodove iz Trebinja.

Goste je do pobjede predvodio Mandić sa 18 poena, a pratili su ga Čolak sa 15, Davis sa 14 i Zubac sa 11 poena. U Leotaru je najbolji bio Mijović sa 19 skokova 5 skokova i isto toliko dodavanja. Dvocifren učinak su imala braća Đurasović 15 i 13, kao i Raičević 12.