Veoma uspješan vikend za trebinjske atletičare

Danas je na Stadionu "Police" u Trebinju održano Atletsko prvenstvo Republike Srpske za starije pionire i pionirke.

201011 atletika

Atletski klub Trebinje osvojio je ukupno 12 medalja i to 2 zlatne, 5 srebrenih i 5 bronzanih.

Atletski klub Leotar osvojio je ukupno 9 medalja i to 2 zlatne, 3 srebrene i 4 bronzane.

Ekipno prvo mjesto zauzela je ekipa AK Banjaluka za 17 osvojenih medalja, drugo mjesto pripalo je AK Trebinje, dok je treće mjesto zauzeo AK Leotar.

Prvaci RS su postali u trci na 100 metara prepone Anastasija Janjić članica Leotara, na 1000 metara Sara Tomić AК Trebinje, te Кatarina Filipović AК Trebinje u bacanju kugle.

Pohvale idu na račun organizacije, jer je sve proteklo u najboljem redu. Da podsjetimo, Trebinje je nakon pauze od 15 godina organizator jednog atletskog takmičenja.

Na državnom prvenstvu učestvovalo je 10 klubova sa oko 100 takmičara iz svih krajeva Srpske. Takmičenje su organizovali Atletski klub Leotar, Atletski klub Trebinje u saradnji sa Sportskim društvom Leotar.