Mitar Mrdić evropski šampion

Najbolji trebinjski džudista Mitar Mrdić je osvojio zlatnu medalju na Evropskom studentskom prvenstvu, koje je održano u Sarajevu, dana 25.06.2011. godine.

110627-Mrdic_zlatna_medalja

Na takmičenju je učestvovalo oko 50 univerziteta, a u Mitrovoj kategoriji je bilo 20 džudista. Imao je 4 meča, prvo je pobijedio takmičara Španije - Sanchez Modaka, pa takmičara iz Srbije - Filipa Krizana, onda džudistu iz Portugala - Fernandez Jorgea i u finalu je savladao reprezentativca Češke SEDMIDUBSKY VLASLAVA.

Ovaj Mitrov rezulatat je jedan od najvećih rezultata koji je Bosna i Hercegovina postigla u džudou, a svakako najveći rezultat trebinjskog sporta.

Na slici sa lijeva na desno: Sedmidubsky Vlaslav, Mitar Mrdić, Fernandez Jorge i Tamellin Aleksandre (Francuska)