Srbija u polufinalu – za finale protiv Nemačke u subotu (17.30)

Muška seniorska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale XXX EP 2017. u Poljskoj. Srbija je večeras u Krakovu, u četvrtfinalu, savladala Bugarsku sa 3:0, po setovima 25:21, 25:22 i 28:26, posle 97 minuta igre.

170901 srbija

Utakmicu u Tauron areni posmatralo je 4490 gledalaca, a sudili su Dušan Hodon iz Slovačke i Lučijan Vasile Nastase iz Rumunije.
Posle ubedljive, kvalitetne i borbene igre Srbija je zasluženo stigla do polufinala prvenstva Evrope u Poljskoj. Izabranici Nikole Grbića su porazili Bugarsku u meču u kome nisu dozvolili rivalu da osvoji set ni posle tri set lopte. Nije Bugarska igrala toliko loše, koliko je Srbija bila smirena, koncetrisana i motivisana za trijumf.
Početak meča pripao je Srbiji, koja je povela sa 3:0 i tu prednost održavala do 7:4. Tada je Bugarska izjednačila, da bi Srbija posle 9:9 serijom 4:0 stigla do prednosti od 13:9. Vodila je Srbija sa 19:14 i 20:15, a Bugarska smanjila na 20:17, pa 21:19. U finišu bilo je 23:20, a na kraju 25:21 za vođstvo Srbije od 1:0.
Bugarska je u drugom setu povela sa 2:0, 4:2, pa 8:3. Srbija je potom smanjila na 9:6, pa 10:8, a posle 11:8 za Bugarsku, Srbija je serijom 4:0 stigla do prvog vođstva u drugom setu – 12:11. Preokrenuli su Bugari na 14:13, ali je Srbija novom serijom, ovoga puta 5:0, povela sa 18:14. Bugari su smanjili na 19:17, ali je Srbija sa dva nova poena povećala prednost na 21:17. U finišu je bilo 23:20, pa 24:21, da bi Srbija drugi set dobila sa 25:22 i povela sa 2:0 u setovima.

170901 odbojkasisrbije
Identično kao u drugom setu, Bugarska je povela sa 2:0, pa 4:2, ali je Srbija izjednačila na 4:4, a posle 8:6 za Bugarsku povela sa 9:8, pa 11:9. Bugari su poravnali na 11:11, a zatim i poveli sa 14:12. Serijom 4:0 Srbija je preokrenula rezultat i povela sa 16:14. Bugari su sa tri uzastopna poena stigli do vođstva od 17:16, pa 20:18. Održavala je Bugarska razliku i stigla do dve set lopte – 24:22, ali je Srbija izjednačila. Nisu Bugari iskoristili ni treću set loptu, da bi Srbija potom povela sa 26:25 najviše zahvaljujući Kovačeviću, ali su Bugari izjednačili. Posle greške Bugara, Srbija je stigla do druge meč lopte – 27:26, koju je Lisinac blokom pretvorio u 28:26 za trijumf od 3:0 vredan polufinala.