Odigran Turnir prijateljstva u odbojci

Pred oko 100 ljubitelja odbojke u Trebinju je odigran prvi po redu turnir prijateljstva u odbojci, u kome su učestvovale četiri ekipe, OK Klek, OK Hercegovac, OK Ljubinje i OK Leotar.

140818-odbojka1 Turnir su otvorile ekipa domaćina OK Leotar i OK Hercegovac. Hercegovac je slavio sa ubjedljivih 2:0 (8:25 i 5:25). Ovo je inače bila i prva zvanična utakmica na nekom turniru odbojkašica Leotara.

Drugu utakmicu su odigrale OK Klek i OK Ljubinje. Prvi set je bio veoma tijesan, ali kao pobjednik iz njega izlazi ekipa OK Klek. U drugom setu na parketu je viđena samo jedna ekipa, a to je Klek iskristio i maksimalnim rezultatom slavio 2:0 (26:24 i 25:11).

Utakmicu za treće mjesto odigali su domaćin turnira Leotar i OK Ljubinje. U ovom meču Ljubinjke su pokazale su da su za nekoliko stepnika ispred domaćina i tako odnijele pobjedu od 3:0 (25:14;25:12 i 25:12). Utakmice za prvo i treće mjesto su igrane u tri dobijena seta. U finale su se zasluženo našle ekipe Kleka i Hercegovca. To je bio meč sa puno zanimljivih poena u kome su obje ekipe pokazale zavidan nivo igre. Ipak u igri živaca Klečanke odnose pobjedu 3:1 (22:25;25:18;25:23i25:21), i tako slave pobjedu na prvom turniru prijateljstva.

Cilj ovoga turnira nije bio rezultat, nego druženje ekipa, kao i želja da ovaa sportska manifestacija u narednom periodu pređe u tradiciju. Naredno duženje je zakazano za kraj oktobra u Kleku.