Leotar eliminisan iz Kupa RS

Fudbaleri Leotara elimisani su u šesnaestini finala Kupa Republike Srpske nakon izvođenja penala od ekipe Sutjeske iz Foče.

140830-leotar1

Dvostruki osvajač ovog takmičenja (2002. i 2004.) je ovu utakmicu praktično odigrao sa drugim timom i omladincima, jer je šef stručnog štaba Damjan Ratković želio da odmori prvotimce za mnogo važniju utakmicu protiv Napretka iz Donjeg Šepaka, koja se igra u subotu. Ekipu je predvodio pomoćni trener Rajko Mičeta.
Leotar je poveo golom kapitena Predraga Šešelja u 58. minutu, a domaćin je izjednačio autogolom Aleksandra Mumala u 69. minutu.
Pristupilo se izvođenju penala, a upravo je strijelac gola za Leotar bio neprecizan u prvoj seriji. Golove za Leotar postigli su: Vasilije Vučić, Aleksandar Begenišić i Ljubiša Berjan.

SUTJESKA - LEOTAR 1:1 (0:0) penalima: 4:6

Foča - Gradski stadion u Foči. Gledalaca: 100. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Strijelci: 0:1 Šešelj 58, 1:1 Mumalo (autogol) 69. Strijelci iz penala: Vučić, Begenišić, Berjan (Leotar). Žuti kartoni: Ivanović (Sutjeska), Milošević, Berjan (Leotar).

SUTJESKA: M. Filipović (od 46. minuta Milanović), Gutić, Radović, Božović, Vukadinović, Ivanović, Guzina (od 67. minuta Ostojić), Drakul (od 46. minuta F. FIlipović), Danilović, Stojanović, Mališ. Trener: Miljan Radanović.

LEOTAR: Perišić, Mumalo, Vučić, Papaz (od 53. minuta Medan), Šešelj (K), Marković, Berjan, Ćorović, Mulina, Deretić (od 46. minuta Đurić), Milošević (od 46. minuta Begenišić). Trener: Rajko Mičeta. (FK Leotar)