Leotar učvrstio prvu poziciju

Leotar je danas u okviru 5. kola Prve lige Republike Srpske na Policama savladao ekipu Napredka rezultatom 2:0 i zasluženo se vratio na prvu poziciju na tabeli.

140913-leotarsepak

Izabranici Damjana Ratkovića pokazali su odličan napredak u igri, prije svega u odbrani, kao i u napadu što je bio slučaj i danas kada realizacija nije nedostajala.

Golove za domaći tim su postigli Dejan Popović u 77. i Nenad Stojanović Purke u 83. minutu susreta.

Igrač utakmice je svakako bio štoper Leotara Dejan Popović koji je pored današnje izvanredne borbenosti u odbrani, bio odličan i u ofanzivnoj igri te se upisao u listu strijelaca. Prvi pogodak za domaće podigao je publiku na noge, a kao nagradu preko 500 vjernih navijača Leotara samo 6 minuta nakon prvog gola uživalo je u pogotku Purketa koji je uduplao prednost Trebinjaca, za konačnih 2:0.

Važno je pomenuti i nekoliko izvanrednih odbrana golmana Leotara Mladena Kukrike, koji je u nekoliko navrata pokazao zavidne golmanske sposobnosti, te ni u kojoj prilici nije dozvolio gostima da dođu do iznenađenja.

Leotar trenutno ima 12 bodova i nalazi se na vrhu tabele sa skorom od 4 pobjede i 1 porazom.

FK LEOTAR - FK NAPREDAK DONJI ŠEPAK 2:0 (0:0)

U 6. kolu Prve lige RS, koje je na programu 20. septembra putuje u Foču u goste FK Sutjeska.