8 medalja najboljim strelcima iz Trebinja

Protekolog vikenda u Tesliću je održano Prvenstvo Republike Srpske u vazdušnom oružju za 2014 godinu - međunarodni program u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

140915-strelci

Najbolji Strelci Omladinskog streljačkog kluba Leotar u disciplini vazdušni pištolj i vazdušna puška okitili su se sa četiri medalje u pojedinačnoj i četiri medalje u ekipnoj konkurenciji.

Ekipa na pušci (Vučinić, Vukalović i Kovačević) sa upucanih 1.659,9 krugova zauzela je treće mjesto u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji.
Ekipa na pištolju (Grubač, Vukanović i Govedarica) sa upucanih 1.592 krugova zauzela je drugo mjesto.

U seniorskoj pojedinačnoj konkurenciji Milko Grubač u disciplini vazdušni pištolj sa rezultatom 556 zauzeo je drugo mjesto iza Predraga Rakića ( 561)iz bjeljinskog kluba Panteri, dok je Siniša Petković ( 553 ) strelaca teslićkog Geofona zauzeo treće mjesto.

U juniorskoj konkurenciji – pojedinačno Srđan Vukanović osvoijo je srebrenu medalju sa upucanih 539 krugova.
Juniorska ekipa na pištolju (Vukanović, Govedarica i Glavonjić) sa upucanih 1.548 krugova zauzela je treće mjesto.

Najvrijedni rezultat na Prvenstvu Republike Srpske ostvario je Drago Vučinić u disciplini vazdušna puška koji je sa ličnim rekordom 594,9 krugova osvoijo dvije srebrene medalje u seniorskoj i juniorskoj konkurenciji.

140915-strelci1

Na Prvenstvu Republike Srpske nastupilo je sedam klubova u međunarodnom programu.

"Nakon sedam godina treniranja streljaštva ovo je jedna od mojih veoma uspješnih sezona jer sam na Prvenstvu Republike uspio osvojiti četiri medalje. Početkom oktobra odlazim na studije u Novi Sad gdje ću nastupati za jedan od najstarih i najtrofejnih klubova Srbije", rekao je Drago Vučinić, član OSK Leotar i vice šampion Republike Srpske.