Nova pobjeda fudbalera Leotara

Leotar je danas u hercegovačkom derbiju u okviru 6. kola Prve lige RS savladao ekipu Sutjeske iz Foče i zabilježio svoju petu ovosezonsku pobjedu.

140920-leotarsutjeska

Leotar je od samog starta krenuo ofanzivno i nije davao gostima puno prostora za igru. Napadi su uglavnom išli preko Šešlje i iskusnog Stojanovića. U 28. minuti susreta lopta dolazi do brzonogog Predraga Šešelja koji u solo prodoru po lijevoj strani prolazi 3 igrača Sutjeske i sa 15 metara zabija evrogol pod prečku u suprotan ugao nemoćnog golmana gostiju Petrovića, na opšte oduševljenje svih gledalaca. Opsada gola gostiju se nastavlja i samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 43. minutu susreta Stojanović započinje akciju sa centra upošljava Aćimovića, a ovaj dodaje Zečeviću koji uduplava prednost domaćih na 2:0. To je i bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu nešto slabiji tempo obje ekipe usljed jake kiše koja je cijeli dan padala u Trebinju. Gosti postižu pogodak u 70. minuti preko Radovića, ali to je bilo sve što su pokazali u današnjem meču.

Leotar je ovim zasluženim trijumfom učvrstio vodeću poziciju na tabeli za 15 bodova i skorom od 5 pobjeda i jednim porazom.

FK LEOTAR - FK SUTJESKA 2:1 (2:0)

Trebinje - Stadion "Police". Gledalaca: 100. Sudija: Zoran Soknić (Istočno Sarajevo). Strijelci: Šešelj u 27. minutu i Zečević u 43. minutu za Leotar, a B. Radović u 70. minutu. Žuti kartoni: Todorović, Cimirot, Milošević (Leotar), Božović, Mrgud (Sutjeska).
LEOTAR: Kukrika, Jeknić, Todorović, Milošević, Popović, Andrić (od 85. minuta Marković), Šešelj, Cimirot, Aćimović, Zečević (od 90. minuta Zečević), Stojanović (od 67. minuta Dmitrović).
SUTJESKA: Petrović, Filipović, Mrgud, Božović, Rašević, Đoković, B. Radović, Guzina, Kovač (od 65. minuta Pljevaljčić), Drakul, Danilović (od 57. minuta Ivanović).