Rukometaši pobjedom započeli sezonu

Rukometaši Leotara su trijumfom u prvom kolu Prve lige RS započeli novu sezonu. Pobjedili su ekipu Mladost iz Banjaluke rezultatom 32:23.

140927-rukomet2

Od samog početka domaći su nametnuli svoj stil igre i za samo nekoliko minuta došli do prednosti od 5 golova razlike. Prednost se iz minute u minutu povećavala.

Predvođeni trenerom Dragišom Koraćevićem Leotarovi igrači su večeras bili jednako dobri u napadu kao i u odbrani. Za odbranu mreže domaćih uveliko je zaslužan i mladi golman Veselin Savović koji večeras može da se pohvali sa 12 uspješnih intervencija. Pokušali su gosti da se rezultatski vrate u meč, ali bez uspjeha. Na odmor se otišlo za 12 golova prednosti 19:7.

U nastavku susreta nije se mijenjala slika na terenu. Trebinjci raspoloženi sa čvrstom odbranom i novim golmanom Jurkovićem, koji je večeras pokazao da će biti veliko pojačanje ovoj ekipi, dok su u napadu najefikasniji bili novajlija Smiljan Kolovrat sa 9 i Nikola Bartolović sa 7 golova u mreži Banjalučana. Do kraja meča igrači Mladosti nisu uspjeli ni jednom da ugroze prednost Leotara. Trener Koraćević je na završetku meča dao priliku i mlađim igračima.

SD Miloš Mrdić - Gledalaca 100. Sudije: Dejan Berjan i Igor Kurteš.

RK LEOTAR - RK MLADOST 32:23 (19:7)

RK Leotar: Savović, Vidačić, Komnenović, Vuletić 2, Bartolović 7, Kolovrat 9, Knežević 1, Dobranić, Ilijić 1, Kapor 4, Misita, Jurković, Inić 3, Uljarević 1, Bratić, Antunović 4. Trener: Dragiša Koraćević.

RK Mladost: Glavić 4, Buha 1, Kneš 1, Stoisavljević 3, Zorić, Milaković 1, Latinović, Glumičić 4, Todorović 2, Malešević, Babić 1, Vučić, Bibić 6, Kremenović. Trener: Marinko Torbica.

U narednom kolu Leotar gostuje ekipi Golić Šarić u Banjaluci.