Leotaru bod u Gradišci

U derbi utakmici 7. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko 700 gledalaca Kozara i Leotar podijelili su bodove odigravši 1-1.

140830-leotar2

Kozara je od početka bila bolji protivnik i više imala loptu u svojim nogama, te napadala ka golu Trebinjaca, koji su od početka bili skoncentrisani na odbranu vlastitog gola. Bodreni navijanjem vjernih Žabara, redale su se akcije Kozarinih fudbalera. Prvu pravu šansu propušta Šuka u 15. minuti čiji udarac odbrambeni igrač Leotara zamalo skreće u svoj gol. Neposredno zatim, u 20. minuti, na isti način Trebinjci zaustavljaju pokušaj Bosnića. Gosti pokušajem iz kontre, uspjevaju da malo olabave pritisak domaćih, a najbolju šansu za Kozaru u prvom poluvremenu propušta Šuka, koji nakon odličnog centršuta Bosnića pogađa stativu.

Krenuli su i u drugom poluvremenu fudbaleri Kozare odmah agresivno prema golu Leotara i već u 46. minuti Srndović odlično šutira, ali golman Kukrika skreće njegov šut u korner. Nakon kornera i gužve u šesnaestercu Leotara, najbolje se snašao mladi Vukajlović i pospremio loptu u mrežu Kukrike za vođstvo Kozare od 1-0. Nisu igrači Kozare ni prestali sa slavljem, što Trebinjci koriste i čim kreću sa centra, nakon brze akcije odmah u 47. minuti gol postiže Deretić i izjednačuje rezultat na 1-1. Nakon izjednačujućeg gola, gosti kao da su se oslobodili te uspijevaju da izvrše pritisak ka golu Kozare, ali bez rezultata. Pokušavaju fudbaleri Kozare, najprije Šuka, a zatim i Ojdanić da donesu prednost, ali bez uspjeha i do kraja rezultat ostaje nepromjenjen.

Tako su fudbaleri Kozare propustili priliku da preuzmu vrh tabele, dok gosti iz Trebinja zadovoljni rezultatom putuju kući.

FK Kozara: Trkulja N., Škorić O., Gigović M., Petrović O., Bosnić Z., Vukajlović S., Šuka N. Srndović M. (od 68. min. Perić O.), Ojdanić B., Gavrić N. (od 46. min. Maksimović D.), Šatara M. (od 83. min. Berić S.); Trener: Igor Janković, nisu igrali: Đakušić S., Majdanac G., Kovljen S., Makitan I.

FK Leotar (Trebinje): Kukrika M., Papaz N. (od 74. Dmitrović M.), Andrić S., Đurić A., Šešelj P., Aćimović M., Popović D., Zečević L. (od 90. min. Berjan Lj.), Deretić B., Stojanović N., Jeknić V. (od 90. Pjaca M.); Trener: Damjan Ratković , nisu igrali: Aničić M., Ćorović S., Tasovac N. (Sportbal.net)