Odbojkašice debitovale u Ligi pionirki

Subota, 18. oktobar 2014. godine ostaće upamćen po prvoj zvaničnoj utakmici Omladinskog odbojkaškog kluba "Leotar", i to u okviru I kola Lige pionirki RS, GRUPA 6 – regija Hercegovina.

141019-ook

Protivnik je bila, danas bolja, ekipa Odbojkaškog kluba „Ljubinje" iz Ljubinja. Rezultat je bio 0:3 u korist gostujuće ekipe, a po setovima 6:25, 16:25 i 18:25. Iako mlađa i manje iskusna, domaća ekipa je izuzev prvog, pružila dostojan otpor u poslednja dva seta. To ipak nije bilo dovoljno da se uradi nešto više protiv starijeg, iskusnijeg i danas kvalitetnijeg protivnika. Trema u već pomenutom prvom setu vezala je noge domaćim igračicama i onemogućila ih da pruže bolju igru. U nastavku meča, domaće odbojkašice su uspjele da se bar djelimično oslobode pritiska. Važno je napomenuti da ekipu Omladinskog odbojkaškog kluba „Leotar" čine igračice 2001. i 2002. godište, dok je današnji protivnik iz Ljubinja igrao sa djevojčicama koje su 2000. godište, neke od njih već treću godinu igraju pionirsku ligu, a neke su i članovi seniorske ekipe.

U sledećem kolu, narednog vikenda u Bileći, sastaju se OK „Hercegovac" i OOK „Leotar".

141019-ook1

OOK „Leotar" – OK „Ljubinje" 0:3 (6:25, 16:25, 18:25)

Sportska dvorana JU OŠ „Jova Jovanović Zmaj"; Gledalaca: 100.
Prvi sudija: Ilić Miodrag; Drugi sudija: Kozić Nikola; Zapisničari: Vedrana Kapor, Ivana Samardžić.

OOK „Leotar": Masleša Maja, Čolič Milica, Krunić Ana, Popovac Marija, Jeremić Dijana, Vučurević K. Marija, Runjevac Jelena, Vujović Ivana, Oro Dragana, Belović Nataša, Anđelić Marija, Mumalo Dijana. Treneri: Pešić Mišo, Mulina Milenko, Milojević Ognjen.
OK „Ljubinje": Lučić Nevena, Janjić Jovana, Novokmet Milica, Kučinar Ana, Mićić Danijela, Slijepčević Milana, Pecelj Ana. Trener: Rudan Miladin.