Košarkaši pobjedom otvorili sezonu

Košarkaši Leotara iz Trebinja pobijedili su večeras na vrućem gostovanju ekipu Čelika iz Zenice na startu Lige 13 rezultatom 65:72.

140309-kosarkasileoradnik1

Glavni akteri Leotara na večerašnjoj utakmici bili su Dejan Šakotić i Vladimir Aleksić. Šakotić je zabilježio 17 poena i 2 asistencije, dok je Aleksić zabio 15 poena uz 2 asistencije. Za Leotar je večeras debitovao Dušan Cvetković bivši centar beogradske Mega Vizure i Vršca, koji će biti veliko pojačanje i redovima Trebinjaca.

Leotar je od samog starta krenuo ofanzivno i već u trećoj minuti šokirao sve prisutne u zeničkoj Areni odvajajući se na 10 prema 0. Druga četvrtina takođe je pripala gostima. Trebinjci su na odmoru imali plus 10 sa rezultatom 30:40. U trećoj četvrtini rezultat je bio neriješen, ali Leotar je imao zalihu od druge četvrtine pa je u završnicu ušao takođe sa plus 10 poena. Trebinjski košarkaši pojačani Cvjetkovićem iskusno su priveli meč kraju za prve bodove u sezoni.

KK Leotar Swisslion - OKK Čelik 65-72 (11:20)(19:20)(18:18)(17:14)