Rukometašice teško bez kapitena

Igračice Ženskog rukometnog kluba Leotar poražene su večeras na svom parketu od ekipe Broda rezultatom 16:20.

141115-zrk

Povreda kapitena Dragane Boro najbolje golgeterke u redovima Leotara u mnogome je uticala na večerašnju igru Trebinjki. Trener Zdravko Komnenović se morao osloniti na sve bolju Anđelu Anđušić, Saru Jegdić i Ivanu Zubac.

Takođe, najzaslužnija za ovakav rezultat i pobjedu gostiju je bila golman ekipe Broda Bogdana Sekulić koja je večeras zabilježila preko 20 odbrana Trebinjki.

Za razliku od drugog, prvo poluvrijeme je bilo je sasvim izjednačeno sa malo boljom igrom domaćih rukometašica. U drugom poluvremenu Trebinjke su konstantno napadale, ali je zakazala realizacija. Odličnom odbrambenom taktikom i izvanrednim golmanom, gošće pojačavaju tempo i stvaraju nedostižnu prednost za domaće igračice. Najbolja u redovima Leotara je bila Ivana Zubac sa 6 pogodaka, dok se kod gostiju istakla Vesna Rakić Kalaba sa 8 golova.

ŽRK LEOTAR - ŽRK BROD

ŽRK Leotar: Begeniđić, Gurović, Zubac 6, Samardžić, Vukanović 1, Mišković 1, Anđušić 4, Jegdić, Perotić 4, Batinić, Lerić, Valentić, Pravica, Gaćina, Jegdić M. Trener: Zdravko Komnenović.

ŽRK Brod: Purić Radovanović 3, Brestovac, Savatić 2, Marijanović, Rakić Kalaba 8, Šatara 1, Dušanović, Vukman, Duvak, Prozorac, Žarić 6, Sekulić. Trener: Svetozar Kovačević.