Leotar opravdao ulogu favorita

Košarkaši Leotara opravdali su večeras ulogu favorita i pobjedom protiv Varde HE iz Višegrada ostali neporaženi na svom parketu.

141213-kosarka3

Prvo poluvrijeme 9 kola Prvenstva BiH u Trebinju je obilježila izjednačena igra, gdje su za nijansu bili bolji gosti. Tako je bilo sve do polovine treće četvrtine, kada domaći igrači pojačavaju trempo i preko iskusnog Bojana Pelkića dolaze do važnih poena koji odlučuju nastavak meča. U posljednjoj četrvrtini potpuna dominacija Leotarovih košarkaša, dok se gosti nisu ni primjetili na parketu. Konačan rezultat je glasio 81:62.

MVP Leotara bio je večeras Vladimir Aleksić za postignuta 24 poena. Po 14 poena su upisali Šakotić, Pelkić i Cvetković. Kod gostiju bolji od drugih je bio Janković sa 16 poena.

Trebinjci se sa skorom od 7 pobjeda i 2 poraza u Ligi zauzimaju drugu poziciju.

U narednom kolu Leotar gostuje kod ekipe Kakanj.

KK SWISSLION LEOTAR - KK VARDA HE 81:62 (20:21)(21.18)(16:12)(24:11)

Swisslion Leotar: Krčum, Lužajić, Aleksić 18, Pelkić 14, Mijović, Milanović 4, Rikalo 3, Sudžum 6, Cvetković 14, Radisavljević 5, Ninković 3, Šakotić 14. Trener: Dragoljub Vidačić.
Varda HE: Đurđević 4, Janković 16, Lakić 5, Mičić, Sekulić, Stanimirović 15, Kajević, Ognjenović, Radović 8, Plećić, Radić 12. Trener: Dučan Radović.