Pobjeda za titulu - Leotar Kozara 1:0

Derbi 20. kola Prve lige Republike Srpske u fudbalu između prvoplasiranog Leotara i drugopolasirane Kozare završen je rezultatom 1:0 u korist tima sa Polica.

150425 leotar

Pred oko 800 ljubitelja fudbala Leotar je odigrao odličnu utakmicu protiv uvijek u gostima neugodne Kozare. U prvom poluvremenu vrijedne pomena su dvije stoprocentne šanse koje nije krunisao pogotkom napadač Leotara Zećević. Jedini pogodak na susretu postigao je Zoranović u 53. minuti kada je iskoristio duboku loptu i loše postavljenog golmana gostiju Trkulju i lobom zabio za veliko slavlje na stadionu Police. U nastavku nešto ofanzivnija igra Leotara ali nikako ne uspjevaju plavobijeli da dođu do prave šanse. Iskusnom igrom u odbrani uspjevaju da zadrže rezultat do kraja meča. Bili su Trebinjci bolji tokom cijelog meča, ofanzivniji, konkretniji i motivisaniji, sva je sreća što im sreća nije okrenula leđa nakon neiskorištenih šansi.

Leotar je ovim trijumfom praktično isključio Kozaru iz trke za šampionsku titulu, dok je u trci ostao Rudar iz Prijedora, koji je takođe danas trijumfovao. U narednom kolu Leotar putuje u Teslić kod ekipe Proleter.

LEOTAR - KOZARA 1:0 (0:0)

Stadion POLICE, Gledalaca 800 Sudije: Soknić, Vićić, Rakić, Gogić.