10 medalja za KBS Trebinje

Članovi Kluba borilačkih sportova Trebinje nastupili su juče u Novom Sadu na tradicionalnom takmičenju Dunav Kup u karateu za mlađe uzrasne kategorije na kome su, u konkurenciji 640 takmičara iz 81 kluba iz desetak evropskih zemalja, osvojili ukupno 10 medalja - 3 zlatne i 7 srebrenih.

150525 borci

Zlatne medalje su osvojili Rastko Spaić pioniri do 35 kilograma, Marko Trklja nade do 50 kilograma i Stevan Drapić poletarac u katama.

Srebrena odličja su osvojili Aleksa Todorović poletarci u katama, Aleksandar Bošnjak pioniri preko 45 kilograma, Aljoša Ćurić pioniri do 45 kilograma, Matija Krunić pioniri do 45 kilograma, Miomir Dujanović nade do 40 kilograma, ekipno pioniri u borbama u sastavu Rastko Spaić, Aleksandar Bošnjak, Matija Krunić i Aljoša Ćuri, muške nade u borbama Stefan Ratković, Miomir Dujanović, Marko Trklja i Aleksa Miljanović.

Za većinu reprezentacija u ovome uzrastu ovo je bila generalna proba pred Balkansko prvenstvo u verziji VKF koje se održava u Herceg Novom osim za takmičare Kluba borilačkih sportova Trebinje koji uprkos rezultatima, za sada, ne mogu nastupiti na ovome takmičenju.