Trebinjski "Avatari" dominanti u Street ball-u

Tri trebinjske košarkašice, nekadašnje ali i sadašnje članice Ženskog košarkaškog kluba "Trebinje 03“ sa uspjehom su nastupale na Košarkaškom turniru u Street ball-u koji je proteklog vikenda održan na Palama i u jakoj konkurenciji osvojile prvo mjesto.

150629 kosarkasice1
Gordana Radovanović, Anja Kovačević i Aleksandra Begenišić u finalu su pobijedile ekipu Starta rezultatom 10-8. Trebinjke su u svim mečevima ostvarile pobjede i zasluženo su osvojile prvo mjesto.
"Turnir je organizovan već dvanaestu godinu za redom, a ove godine turnir se po prvi put igra po FIBA pravilima i uvršten je na listu FIBA 3x3 basket turnira. To znači da su ekipe za određen uspjeh sakupljale bodove, koji su ujedno ulaznica za veća takmičenja, pa turnir ima veći značaj na nivou cijele BiH. Igralo se po FIBA pravilima, po sistemu 3+1.

Pobjednik utakmice u basketu 3 na 3 je tim koji prvi stigne do 21 poena ili ko ima više poena nakon regularnog vremena od deset minuta. Igra se na jedan koš“, kaže o turniru Anja Kovačević i ističe da su svoje znanje pokazali i igrači iz Aba lige.
Uspjeh trebinjskih košarkašica koje su nastupale pod imenom „Avatari“ upotpunila je Aleksandra Begenišić koja je proglašena za najbolju košarkašicu na turniru a nagradu joj je uručio Nemanja Gordić, košarkaš zagrebačke „Cedevite“ i najbolji sportista RS u 2014. godini.