Sparsi preokretom do pobjede nad Leotarom

Košarkaši Leotara poraženi su večeras u okviru 8. kola Lige 12 za košarkaše u Sarajevu od do sada neporažene ekipe u prvenstvu, Sparsa.

151121 kosarkasi leo spars

Odlično su Trebinjci otvorili meč, probili odbranu domaćih i bili bolji u prve dvije četvrtine. Na odmor se otišlo rezultatom 27:33. U nastavku meča Sparsi mijenjaju taktiku, znatno pojačavaju odbranu i tjeraju igrače Leotara da prave puno grešaka. Zatim Sparsi nizom odličnih akcija i šuteva za tri poena preokreću rezultat u trećoj četvrtini koju dobijaju 21:10. U nastavku požrtvovani igrači Leotara uspjevaju da se rezultatski priključe domaćinu i ostave meč neizvjesnim do samog kraja. Primakli su se Trebinjci i na poen razlike, imali šansu za veliko iznenađenje, ali su Sparsi još jednom odlično odigrali u odbrani i sigurnom igrom priveli meč kraju za konačnih 68:63.

Najbolji u timu Dragoljuba Vidačića bio je Dejan Šakotić sa 12 poena. Dobru partiju je pružio i mladi Srđan Milanović koji je postigao nekoliko važnih trojka u prvoj četvrtini.

(Foto: Sport1)