GAĆINOVIĆ POGAĐA: Ajntraht u borbi za Bundesligu (video)

Srpski fudbaler Mijat Gaćinović porijeklom iz Trebinja donio je sinoć Ajntrahtu izjednačenje protiv Nirnberga u baražu za popunu Bundeslige.

160520 mijat

Meč se završio 1:1, a igrači tima iz Frankfurta postigli su oba gola, pošto je pogodak za Nirmberg postigao kapiten Ajntrahta Marko Rus.

Defanzivac Ajntrahta imao je prilično buran dan. On je bio pozitivan na doping testu, zbog čega ga je klub poslao na ljekarski pregled, na kome je utvrđeno da ima “ozbiljan oblik tumora”. Rus je ipak odlučio da igra. On je u 42. minutu posle centaršuta zakačio loptu i poslao je u svoju mrežu. Srećom tu je bio naš Mijat Gaćinović koji je u 65 minuti anulirao autogol svog kapitena za konačnih 1:1.

Nirberg je igrao ultra defanzivno, u prvom poluvremenu nisu nijednom prišli golu. U drugom dijelu igre, domaći su zaigrali ofanzivnije i to im se isplatilo u 65. minutu. Odlični Mijat Gaćinović se u stilu vrhunskih golgetera sjajno snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:1.

Pogledajte izjednačujući gol i skandiranje cijelog stadiona Mijatovog imena.