Izvanredan uspjeh trebinjskih kajakaša u Zvorniku

Mladi trebinjski kajakaši još jednom su dokazali svoj kvalitet, ovaj put na Međunarodnom takmičenju u kajaku i kanuu na mirnim vodama u Zvorniku.

160815 mato

Članovi Kajak i kanu kluba Trebinjšnjica Mato Ratković, Todor Milović i Marko Popović u konkurenciji od 100 takmičara iz sedam ekipa iz BiH, Srbije, i Crne Gore od pionira do seniora, osvojili su 4 medalje, od čega 2 zlatne, jednu srebrenu i jednu bronzanu.

Mato Ratković je bio najbolji u kategoriji kadeta u disciplini K-1 na 200 metara, gdje je osvojio najsjajnije odličje.
Mato Ratković i Todor Milović su u kategoriji kadeta i mlađih juniora u disciplini K-2 na 200 metara, osvojili prvo mjesto i zlatne medalje.
Ratković je takođe u kategoriji mlađih juniora u disciplini K-1 na 200 m zauzeo visoko drugo mjesto, dok se Todor Milović u kategoriji kadeta u disciplini K-1 na 200 metara  okitio bronzanom medaljom. Marko Popović je u kategoriji junora K-1 na 200 m osvojio peto mjesto.

160815 mato i todor

160815 kajakasi

160815 matotodor1

Sjajni trebinjski kajakaši sledeći vikend učestvuju na 15. državnom prvenstvu Bosne i Hercegovine, gdje Kajak i kanu klub Treišnjica očekuje jednako dobre rezultate.

03. i 04. septembra Trebinje će biti domaćin 15. Međunarodnog takmičenja u kajaku i kanuu na mirnim vodama, a učešće su potvrdile brojne ekipe iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Hrvatske