Leotar slavio u hercegovačkom derbiju

Leotar je večeras u okviru zaostalog 6. kola savladao Čapljinu sa 94:88.

201128 mijovic

Sjajnu partiju u redovima pobjedničke ekipe pružili su Stefan Mijović (26 poena) i Božo Đurasović (20), Marko Raičević dabl dabl (16/10/4). Kod gostiju je najefikasniji bio Vladimir Ivelja (21).

Nikola Đurasović je trojkom na sredini druge četvrtine povećao na +14 (38:24), a Andrija Marić je svojim poenima stvorio +18 (43:25). Aleksa Jugović i Jure Brajković su smanjili na 45:37, da bi Srđan Damjanović postavio rezultat 50:37 na poluvremenu.

Održavao je domaći tim stečenu prednost, Milin je smanjio na -8 (55:47), ipak brzo su Trebinjci vratili na dvocifrenu prednost (62:47), ali Vladimir Ivelja je pred kraj četvrtine vratio na -8 (66:58). U posljednjih deset minuta se većinom igralo koš za koš i razlika je čas bila dvocifrena, čas jednocifrena. Tek su u posljednjem minuti gosti prišli prvo na 88:82, pa je Jugović smanjio na -4 (92:88).

Potez utakmice pripada Damjanu Miloševiću, koji je sjajnom blokadom zaustavio solo prodor Milana Lužaića kod rezultata 92:88.

Ostalo je samo još da Božo Đurasović ovjeri pobjedu i postavi konačan rezultat 94:88.

KK LEOTAR - KK ČAPLJINA 94:88 (24:29)(26:18)(16:21)(28:30)