Feniks bolji od Leotara 03

U Trebinju je večeras odigrano 11. kolo Premijer lige za košarkašice u kojem su snage odmjerile igračice Leotara 03 i Feniksa iz Banjaluke.

201219 kosarkasice

Od samog početka gošće su predvođene sjajnom Trebinjkom Tamarom Kapor krenule furiozno sa jakom odbranom i efikasnim napadima. Njihova prednost rasla je iz minuta u minut. Poslije prve četvrtine Leotar 03 je imao zaostatak od 15 poena. Trebinjke su dodale gas u drugoj dionici, ali nisu imale snage da smanje prednost, na odmor se otišlo rezultatom 32:47. Odlična igra Banjalučanki nastavila se i u drugom poluvremenu, da bi na kraju je slavile ubjedljivu pobjedu 76:103.

KK LEOTAR 03 - KK FENIKS 76:103 (15:30)(17:17)(16:32)(28:24)

Najefikasnija kod Trebinjki je bila Zorica Gudelj sa 25 poena i 5 asistencija, pratile su je Milaković sa 19 i Kešeljević sa 12 poena.

Najbolji strijelac Feniksa je bila Tamara Kapor sa 29 poena, dok su Džebo i Šobot ostvarile double-double.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.

U narednom kolu, pred prazničnu pauzu, Leotar 03 putuje u Ugljevik kod ekipe sa začelja tabele Rudar Sport.