Double-double Džombete u porazu od Vasas Akademie

U 19. kolu prvenstva Mađarske Vasas Akademia na domaćem je terenu savladala ZTE NKK Miljane Džombete 86:62.

210105 miljana

U prvoj četvrtini oba tima izmjenjivala su se u vodstvu. Najprije je Vasas poveo sa 8-6, da bi potom ZTE NKK odgovorio sa seriom 8-0 i poveo 14-8, no domaća ekipa vrlo brzo sustigla je prednost gostiju te je ostatak prvog perioda igre prošao u rezultatski izjednačenoj borbi, a ovu koševima bogatu četvrtinu bolje je zaključio Vasas koji je nakon prvih 10 minuta igre vodio sa 4 poena prednosti (30:26). Druga četvrtina započela je u jednako visokom ritmu sa obje strane, a prvo veće odvajanje dogodilo se kod rezultata 36:30 za domaćina koji je seriom 9-0 sredinom druge četvrtine otišao na +15 (45:30), no tu prednost Vasas nije uspio zadržati te ZTE NKK do kraja drugog perioda igre uspjeva napraviti seriju 12:1 i otići na predah sa samo -4 (46:42)

Ključnom za rasplet utakmice pokazala se treća četvrtina dvoboja u kojoj gostujuća ekipa više od 6 minuta nije uspjela postići poen, a Vasas je u tom periodu uspio napraviti seriju 15:0 i odvojiiti se na +19 (61:42). Crnu seriju za goste nakratko prekida Petra Szabo iz slobodnih bacanja, da bi potom i Judit Mányoky pogodila trojku, no tada je već bilo jasno da ZTE NKK više ne može ozbiljnije ugroziti Vasas koji je treći period igre dobio sa 25:6, i u posljednjih 10 minuta se ušlo sa rezultatom 71:48 za domaćina.

Bilo kakva nada u povratak za gostujuću ekipu ugašena je na startu posljendnjeg perioda igre, kada Vasas radi novu veliku seriju od 9:0 i odlazi na +32 (80:48), da bi potom domaći trener iskoristio priliku da maksimalno rotira ekipu i odmori glavne igračice za predstojeće utakmice, a ZTE NKK do kraja utakmice uspio je tek ponešto ublažiti poraz.

Kod domaće ekipe čak se 11 igračica upisalo u strijelce, a najefikasnije su bile Brianna Fraser i Boglarka Bach sa 14 poena, te Nadia Smailbegović sa 13 ubačaja.

U redovima gostujuće ekipe prvo ime ovog susreta bila je Petra Szabo sa 27 postignutih poena, 12 skokova, 2 asistencije, 2 oduzete i 3 izgubljene lopte, te valorizacijskim učinkom 42!, Judit Mányoky postigla je 13 poena , dok je Miljana Džombeta ostvarila novi double-double učinak ove sezone sa 10 poena i 10 asistencija , uz po 5 osvojenih i izgubljenih lopti za 35 minuta na terenu.