Tenzije obilježile polufinale Kupa Srpske

Večeras je u Trebinju odigran polufinalni meč Kupa Republike Srpske, a sastale su se ekipe Leotar i Bratunac TRB.

210126 kosarkaleobra

Ekipa Mira Vukoja je sjajno odigrala prvu i drugu četvrtinu, potpuno je kontrolisala dešavanja na terenu. Leotar je na poluvremenu imao +11. Trener gostiju Ognjen Radić zajedno sa igračima sredinom trećeg perioda vrši veliki pritisak na sudijsku trojku i od tog momenta plavo-bijela kola krenula su nizbrdo. Nastavak su obilježile brojne sporne sudijske odluke koje su usporavale ritam igre i ispostaviće se imale presudan uticaj na krajnji ishod meča. Utakmica je u više navrata bila na ivici incidenta, a zamalo nije i prekinuta. Nikola Đurasović je dobio drugu i tehničku grešku, što je značilo i put u svlačionicu i veliki hendikep za domaće. Šta smo nakon toga vidjeli najmanje je ličilo na košarku, tenzije, ogorčenost...

Ovo je bila i repriza prošlogodišnjeg polufinala, u prvom meču ekipa iz Trebinja je slavila sa 76:69. Tokom tekuće sezone timovi su se sastali jednom u prvenstvu, a Bratunac je slavio na domaćem terenu rezultatom 85:74.

KK LEOTAR - KK BRATUNAC TRB 79:83 (20:20)(23:12)(11:34)(25:17)

SD Miloš Mrdić Trebinje, Sudije Kovačević, Radanović, Knežević. Delegat: Kralj D.