Leotar preživio dramu i slavio

Košarkaši Leotara iz Trebinja prekinuli su večeras neugodan niz poraza pobjedivši ekipu Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 85:84.

210206 kosarka

U veoma zanimljivoj utakmici, punoj preokreta, domaćini su nakon velike borbe uspjeli da ostvare trijumf i bodove ostave u svom gradu.

Odgovornost u prvom poluvremenu je preuzeo sjajni Božo Đurasović, koji je večeras ubacio 24 poena uz 9 skokova i 5 asistencija. Drugo poluvrijeme je proteklo u znaku oporavljenog Stefana Mijovića koji je ubacivao sa svih pozicija i sa 27 poena bio najefikasni na meču.

Međutim, u ključnim momentima je Vladimir Aleksić preuzeo konce igre, sa blokadom i trojkom u finišu stavio je tačku na meč i donio pobjedu Leotaru. Imala je Mladost šut za pobjedu, ali je sa pozicije za tri poena neprecizan bio Trebinjac Srđan Milanović.

Upravo on pružio je odličnu partiju, a nešto manju minutažu imao je i bivši prvotimac Leotara Igor Josipović, dok je najviše poena kod gostujuće ekipe ubacio Đoko Salić (23).

KK LEOTAR - KK MLADOST 85.84 (23:20)(15:21)(23:19)(24:24)

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.

Leotar u narednom kolu 20. februara igra u Čapljini.