Miljana sa Zmajicama slavila senzacionalnu pobjedu na startu Eurobasketa

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je odličan meč na startu Eurobasketa protiv favorizovane Belgije i ostvarila senzacionalnu pobjedu rezultatom 70:55.

210617 miljana

Miljana Džombeta je jedina Trebinjka na Eurobasketu, jer Milina Mišeljić nije u prvih 12, Tamara Kapor je povrijeđena, a Nikolina Milić ipak neće nastupiti za reprezentaciju Srbije.

Zmajice su odlično ušle u prvi meč na Eurobasketu nakon 22 godine čekanja. Od starta su bh. košarkašice imale prednost, a sredinom prve dionice i dvocifrenu (14:4).

Koševima Jonquel Jones imale smo lijepu prednost u drugoj dionici, čak 12 poena, ali na krilima Emme Meesseman Belgijanke se vraćaju i na poluvrijeme odlazimo sa dva poena prednosti (30:28)

210617 bih bel

Nastavak donosi pravu ludnicu i rezultatski egal. Belgijanke nisu dale da se odlijepimo, ali i naše košarkašice nisu dozvolile da favorizovani tim uđe u seriju.

Ključnu razliku bh. raprezentacija pravi u posljednjih pet minuta susreta. Zmajice su pogodile tri vezane trojke i otišle na devet poena razlike. Do kraja igraju odličnu odbranu.

Fenomenalan meč je odigrala Nikolina Babić koja je meč završila sa 21 poenom, 11 je ubacila Jonquel Jones, a 10 Milica Deura.

Kod Belgijanki 24 poena postigla je pomenuta Meesseman, a 13 Julie Allemand.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.