Utrpao četiri gola za 19 minuta! (video)

U sklopu 7. kola engleske fudbalske druge lige (Championship) Birmingham je na svom travnjaku ugostio Barnsley koji je upisao uvjerljivu 5-0 pobjedu...

120925-4gola

Vijest sama po sebi i nije posebno zanimljiva, no ako kažemo da je strijelac četiri pogotka bio Velšanin Craig Davis, onda ista ipak malo dobija na težini. Ujedno recimo i da je Davis četiri pogotka zabio unutar 19 minuta (od 54. do 73. minute)!

Podsjetimo, Wales je suparnik Hrvatske idućeg mjeseca u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Brazilu 2014. godine, a nakon ove utakmice, jedan od putnika za "Lijepu našu" mogao bi biti i Davis, koji je dosada upisao osam nastupa za reprezentaciju.

Dvadesetšestogodišnji je Velšanin u uvodnih šest kola druge engleske lige postigao tri pogotka, a s ova četiri dolazi do brojke od sedam golova u isto toliko susreta.