Košarkaši osigurali ostanak u Ligi 12

U posljednjem susretu 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u košarci Leotar je dočekao Borac. Domaćin je bez većih problema slavio rezultatom 73:62.

130303-kosarka

U prvih deset minuta nisu mogli vidjeti efikasnu košarku dvije ekipe, Leotar se u takvoj igri nešto bolje snašao, a domaćin je nakon prve četvrtine vodio 16:12. Leotar je nastavio sa dobrom igrom i u nastavku prvog poluvremena. Domaćin je na odmor otišao sa deset poena viška.

Nije Leotar stao nakon prvog poluvremena. Domaćin je zadržao prednost i u nastavku susreta, a ekipa iz Trebinja je u posljednjih deset minuta na krilima sjajne publike ušla sa vodstvom 60:48. Do kraja je Leotar zadržao prednost, te je na kraju slavio 73:62.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Šakotić sa 15 poena, dok je za goste isto toliko postigao Pavlović.