Leotaru bod u Zenici: ČELIK - LEOTAR 1:1

Leotar je osvojio prvi bod ovog proljeća i donekle se iskupio za poraz na domaćem terenu od Radnika. Izabranici Vladimira Gaćinovića su na ovoj utakmici odigrali znatno bolje nego prije sedam dana i zaslužno došli do pozitivnog rezultata.

120818-leocelik4

Leotar je poveo u 10. minutu, kada je Đoko Milović centrirao sa desne strane, a Borivoje Filipović u padu zahvatio loptu i poslao je iza leđa Adija Adilovića. Dvanaest minuta kasnije Čelik je došao do izjednačenja. Slobodan Lakičević je centrirao sa lijeve strane, Saša Kajkut grudima umirio loptu za Alena Dedića, koji udarcem sa 12 metara matira Nenada Rajića.
U nastavku blaga incijativa Čelika, koji je najbolju priliku imao u 59. minuti, kada je Duško Stajić nakon ubačaja Lakićevića glavom pucao, Rajić bio savladan, ali je prečka spasila Trebinjce. Do kraja utakmice domaći napadaju i svim silama pokušavaju napraviti nešto više pred golom gostiju, ali ostalo je 1:1. Horićev pogodak iz 85. je poništen, dok je Rajić uspio minutu kasnije zaustaviti dobar pokušaj Kajkuta.

ČELIK - LEOTAR 1:1 (1:1)
Zenica - Stadion „Kamberovića polje". Gledalaca: 500. Sudija: Danijel Pajić (Bijeljina). Strijelci: Dedić u 22. minutu za Čelik, a Filipović u 10. minutu za Leotar. Žuti kartoni: Kajkut, Lakičević (Čelik), Đerić, Filipović, Novaković, Rajić (Leotar)
ČELIK: Adilović, Maletić, Horić, Kajkut, Jusić, Dedić (od 71. minuta Travančić), Barać, Mišić, Nestorović (od 74. minuta Bajraktarević), Lakičević (od 79. minuta Brković), Stajić.
LEOTAR: Rajić, Andrić, Šaraba, Grubješić, Milović, Stojčev, Janković, M. Cimirot (od 38. minuta Đerić ( od 59. minuta Danojević (od 74. minuta Marinković))), Novaković, Filipović, G. Cimirot. (FK Leotar)