Rukometašice Radnika zasluženo slavile u Trebinju

Rukometašice Radnika iz Bijeljine, koje trenutno zauzimaju prvu poziciju na tabeli, danas su u okviru 2. kola Prve lige RS za žene savladale domaću ekipu Leotara rezultatom 22:24.

130414-zrk03

Starije i iskusnije Bijeljinke imale su inicijativu tokom cijelog susreta. Domaće rukometašice su morale da stižu rezultat, ali se nisu predavale. Gošče su imale dva gola prednosti na poluvremenu. U drugom poluvremenu je viđena nešto grublja igra sa obje strane. Deblji kraj su izvukle Leotarove prvotimke Dragana Boro, Sara Jegdić i Nina Vukanović i za njih je upitno da li će zaigrati na sledećoj utakmici. U finišu susreta, tačnije u 57. minuti domaće su uspjele da izjednače rezultat na 22:22, ali su prokockale nekoliko šansi da preokrenu meč u svoju korist. Padom koncentracije nisu uspjele da realizuju 2 sedmerca, za šta odmah bivaju kažnjene. Gošće iz Bijeljine su bile u tim momentima bile pribranije i postižu 2 gola za konačnih 22:24 i iz Trebinja zasluženo odnose sva tri boda.

Najbolji pojedinac u Leotaru je opet bila golman Mirjana Šarenac koja je i danas imala sjajan dan i zabilježila preko 15 uspješnih odbrana. Najbolji stijelac je bila Dragana Boro koja je postigla 7 pogodaka. Kod gošći se razigrala Sorak koja je postigla 13 golova.

ŽRK LEOTAR - ŽRK RADNIK 22:24 (11:13)

SD "Miloš Mrdić" Gledalaca 100. Sudije: Nebojša Barzut i Velibor Žarković. Delegat: Branko Pičeta.

ŽRK Leotar: Šarenac Mirjana, Gurović Ljubica, Zubac Ivana 1, Boro Dragana 7, Vukanović Nina 4, Mišković Teodora 2, Anđušić Anđela, Jegdić Sara 3, Perotić Jovana 1, Miliša Ivana 1, Sikimić Ivana 3, Sekerez Kristina.