Mlade Trebinjke osvojile turnir u odbojci na pijesku

Ekipa Dašta iz Trebinja osvojila je prvo mjesto u ženskoj konkurenciji na drugom državnom turniru u odbojci na pijesku ove sezone, održanom u subotu na terenima Sportskog centra Igalo.

180716 odbojkasice

Ekipa u sastavu Jelena Janković i Marija Zelenović je u finalu rezultatom 2:1 (22:20 ; 19:21; 15:9 ) savladala Novljanke Milicu Tufegdžić i Nađu Bulatović iz kluba Albatros. Treće mjesto u konkurenciji žena pripalo je ekipi As iz Herceg Novog za koju su nastupile Duška Jovović i Tamara Munković, a koje su u borbi za bronzu savladale ekipu MIS u sastavu Mihaela Zelenović i Anđela Spahić.

Turnir u Sportskom centru Igalo je dio projekta “Raširimo mrežu” koji je pokrenuo Odbojkaški savez Crne Gore a sa ciljem stvaranja infrastrukturnih uslova za kontinuirano bavljenje odbojkom na pijesku i organizovanje turnira i prvenstava. Projekat “Raširimo mrežu” je obezbijeđen od strane Svjetske odbojkaške federacije FIVB i Evropske odbojkaške federacije CEV, a podršku je dalo i Ministarstvo sporta Crne Gore.

Za prvo takmičenje ove vrste ikada organizovano u Herceg Novom prijavilo se ukupno deset (10) ekipa iz Bosne i Hercegovine i Crne Gore. (Izvor: spcentarigalo.com)