Rikalo vodio Leotar do pobjede u Mostaru

Sinoć je u Mostaru odigrano 6. kolo košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine - Liga 12, u kojem su se sastali Zrinjski i Leotar.

191117 leotar zrinjski

(Foto: Hercegovina.info)

Zrinjski je loše ušao u utakmicu i prva četvrtina pripala je gostima i završila je rezutatom 14:26.

U nastavku Zrinjski je krenuo bolje pa druga četvrtina pripada domaćinu sa rezutatom 31:18. Na poluvrijeme se odlazi sa rezulatatom 45:44 za domaćine.

Treća četvrtina je ličila na prvu. Gosti su bolji, kontrolišu igru i rezultat toga je 60:68 na kraju treće dionice.

U zadnjoj četvrtini Zrinjski je ubacio u brzinu više, mogli su Plemići do novog preokreta, ali u ključnim momentima su griješili, što su igrači Leotara iskoristili da privedu utakmicu kraju.

Utakmica je završila pobjedom Leotara rezultatom 79:88, sa 45% uspješnosti šuta za Trebinjce.

Leotar su do pobjede vodili izvanredni plejmejker Marko Rikalo, koji je ubacio čak 27 poena, uz 3 skoka i pet asistencija i Aleksandar Andrejević koji je ostvario dabl dabl sa 16 poena 12 skokova uz 3 asistencije.

Leotar sada ima skor 4:2 i nalazi se u samom vrhu tabele. U narednom kolu u Trebinju dočekuje Kakanj sa kojim trenutno dijelu lidersku poziciju.

191117 tabelaleo

Zrinjski: Bruggeman 20, Vranješ 2, Bjelica 16, Glogovac 6, Zlomislić 1, Kapita 12, Soldo, Šabić 6, Radak, Džajić, Žunić, Danilović 16.

Leotar: Aleksić 5, Tunguz, Rikalo 27, Andrejević 16, Milošević 6, Tupanjanin, Raičević 2, Damjanović 5, Miodragović, Ninković 13, Šakotić 9, Dedijer 5.