Poraz Leotara od Slavije 1996

Nešto lošije izdanje Leotara u Sportskoj dvorani u Bregovima okončano je porazom od ekipe Slavija 1996 rezultatom 69:76, po četvrtinama (15:16, 18:19, 16:20, 20:21).

240113 kosarka

Izjednačeno je bilo tokom većine susreta, te je bilo jasno da će konačnog pobjednika odlučiti nijanse. Upravo se to i desilo kada je u posljednjoj četvrtini pri rezultatu od 66:66, tri minute pred kraj susreta, košarkaš Slavije David Maran pogodio odlučujuću trojku. Trojka Marana je dala vjetar u leđa košarkašima Slavije koji su do kraja uspjeli da privedu meč u svoju korist te slave sa konačnih 76:69.

Porazu Leotara je doprinijela i velika motivisanost gostujuće ekipe naročito u posljednjim trenucima utakmice kao i veliki broj promašaja trebinjskih košarkaša. Takođe, izostanak Đurasovića u domaćim redovima bio je očigledan. Najraspoloženiji u ekipi Leotara su bili Glogovac i Milović.Novajlija u dresu Leotara Stefan Krstajić upisao je 7 poena. Nedostajalo je Trebinjcima mnogo toga poput trojki Šakotića, defanzivnih skokova, brzih kontri, sigurnih polaganja...

Leotar: Milidragović 2, Glogovac 16, Šakotić 7, Milović 10, Milanović 4, Gobović 4, Adžić 3, Rikalo 7, Krstajić 7, Bojanić 9.

Slavija: Maran 12, Ilić 15, Njegovanović 3, Damjanović 7, Jovanović 15, Elez 10, Bah 14 (10 skokova).

Novu šansu za osvajanje bodova i plasman u Ligu 6 Leotar će potražiti u meču protiv Posušja u narednom kolu koje je na programu 20. januara.