Leotaru pripalo prvo, Slobodi drugo poluvrijeme i utakmica

Košarkaši Slobode pobijedili su večeras u Trebinju ekipu Leotara sa 65:72 u 18. kolu Lige Bosne i Hercegovine.

240211 glogovac

Prvu veću prednost na utakmici imao je domaćin nakon poena Vasilija Milovića za 11:6. Džordan Pelitier je smanjio na 18:15, da bi Stefan Krstajić odvojio Leotar na 24:15 i prva četvrtina je završila rezultatom 24:17.

Devajn Eke je približio Slobodu na 24:20, no Vuk Bojanić je imao odgovor poenima za 31:20. Nakon toga je Dejan Šakotić povećao na +15 (38:23), te se na pauzu otišlo s rezultatom 43:30.

Sloboda se naravno nije predavala i poenima Ekea je prišla na 48:42, pa zatim i na 50:49 na kraju treće četvrtine.

Isti igrač se pobrinuo da gosti povedu sa 51:50, a zatim su Ismet Sejfić i Asim Gutić povećali sve to na 63:54. Stefan Glogovac je pogodio za -5 (65:60), no Sloboda je sačuvala prednost i slavila sa 72:65.

LEOTAR – SLOBODA 65:72 (24:17, 19:13, 7:19, 15:23)

Leotar: Đurasović 8, Adžić 3, Rikalo 2, Milidragović 6, Glogovac 12, Šakotić 9, Milović 7, Krstajić 9, Milanović 5, Bojanić 4
Sloboda: Jakupović, Eke 18, Peltier 19, Medunjanin 2, Gutić 6, Čerkezović 2, Omerović, Lelić 1, Krajinić 1, Sejfić 23p, 14sk, Mujezinović

Leotar se okreće finalnoj utakmici Kupa Republike Srpske protiv Borca, koja se igra u Trebinju u srijedu 14. februara sa početkom u 19 časova.