Košarka: Leotar na korak od Lige 6

Košarkaši banjalučkog "Borca" sinoć su u SD "Borik" izgubili od gostujuće ekipe "SL Takovo Leotar" rezultatom 70:87, u okviru 24. kola Lige 13 BIH.

111210-kosarka_leo_borac_016

Pobjedom protiv Banjalučana, Trebinjci su došli u sjajnu priliku da u posljednjem kolu na svom parketu u direktnom okršaju sa Vardom HE odlučuju o još jednom učesniku Lige 6. Banjalučanima je trebala još jedna pobjeda da bi ostali u ligi, dok je sa druge strane Trebinjcima trebala pobjeda da bi se plasirali u Ligu 6.

Igrači iz Banja Luke su imali prednost od dva poena nakon prvog poluvremena (41:39). Tokom drugog poluvremena Kisićevi igrači stekli su plus od 19 poena prednosti i pobjedu koja im u ovom trenutku garantuje Ligu 6.

Josipović sa 29 poena i 9 skokova predvodio je sastav iz Trebinja do pobjede. Kašćelan je pogodio za 22 poena, a imao je i 6 asistencija.

120311-josipovic

Igračima Leotara u utakmici koja slijedi, treba pobjeda nad Vardom od samo dva poena razlike, da bi se plasirali u Super ligu.

U sličnoj situaciji kao i Leotar nalazi se Mladost koja gostuje davljeniku ekipi Zrinjskog.

Tim Radomira Kisića nakon 23 kola nalazi se na šestoj poziciji sa učinkom od 12 pobjeda i 9 poraza, koliko ima i petoplasirana Mladost iz Mrkonjić Grada, koja u duelu sa Trebinjcima ima bolji međusobni skor.