Pet zlatnih medalja Ivani i Nini

Prvog dana na seniorskom prvenstvu BiH u plivanju, koje se održava u Sarajevu, na Olimpijskom bazenu „Otoka", plivačice Leotara Ivana Ninković i Nina Žarković postigle su odlične rezultate.

120324-nina_ivana1

One su šest puta ulazile u vodu i pri tom osvojile svih šest medalja, od čega pet zlatnih i jednu bronzanu medalju. Trebinjke su pri tom oborile dva rekorda BiH na 50 m prsno (32.87) i 100 m prsno (1;12.04).

Ivana Ninković osvojila je zlatne medalje na 50 m prsno sa vremenom 32.87, pri čemu je postavila novi seniorski rekord BiH, a rekord BiH oborila je i u disciplini 100 m prsno sa vremenom 1:12.04. U disciplini 50 m slobodno Ivana je osvojila treće mjesto sa rezultatom 28.13.

Nina Žarković osvojila je tri zlatne medalje u disciplinama 50 m delfin (28.62) i 50 m slobodno (26.53), kao i u disciplini 100 m delfin (1:05.23). U svim tim disciplinama postala je seniorski prvak BiH. Nina je na 50 m slobodno sa rezultatom 26.53 samo 4 stotinke isplivala lošije od apsolutnog rekorda BiH, a na 50 m delfin isplivala je svoj najbolji rezultat 28.62.

-„Ovim rezultatima naše plivačice Ivana i Nina potvrdile su da se nalaze u odličnoj formi, a nove uspjehe, moguće i rekorde, od njih očekujem i u disciplinama 100 m slobodno i 200 m prsno, koje plivaju u trećem dijelu programa."- kaže Veljko Piljević, trener Leotara.