Šest zlatnih medalja za Ivanu i Ninu

Završeno je seniorsko prvenstvo Bosne i Hercegovine u plivanju, koje je održano na Olimpijskom bazenu „Otoka" u Sarajevu.

120324-nina_ivana1

U dva dana takmičenja na prvenstvu je nastupilo ukupno 273 takmičara, od čega 149 u muškoj i 124 u ženskoj konkurenciji. Za trebinjski Leotar nastupile su samo dvije plivačice Ivana Ninković i Nina Žarković, koje su imale po četiri ulaska u vodu i uspjele su da osvoje ukupno šest zlatnih medalja, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju. Uspjeh kakav odavno nije zabilježen na prvenstvima BiH u plivanju.

Ivana Ninković osvojila je tri zlatne medalje i to: na 50 m prsno (32.87), sa novim rekordom BiH; na 100 m prsno (1:12.04), takođe sa novim rekordom BiH i na 200 m prsno (2:42.40). U disciplini 50 m slobodno ( 28.13) , Ivana je osvojila treće mjesto.

Nina Žarković osvojila je takođe tri zlatne medalje i to: u disciplini 50 m delfin (28.62), 100 m delfin (1:05.23), i 50 m slobodno (26.53). Nina je drugo mjesto osvojila u disciplini 100 m slobodno (59.44).

Tako su ove dvije plivačice sa ukupno osvojenih osam medalja, od čega šest zlatnih i po jednu srebrnu i bronzanu medalju.

Najbolje performanse po bodovima na prvenstvu imala je Ivana Ninković (95) iz trebinjskog Leotara, na 50 m prsno (32.87) sa 766 bodova, zatim Branka Vranješ (97) iz „22.aprila" (Banjaluka), na 200 m slobodno (2.06.19) sa 738 bodova i Nina Žarković (94) iz Leotara (Trebinje), na 50 m slobodno (26.53) sa 723 boda.

U ukupnom plasmanu prema statistici medalja Leotar je zauzeo 7. mjesto među 20 klubova učesnika prvenstva BiH.

-„Prezadovoljan sam učinkom Nine i Ivane koje su osvojile šest zlatnih medalja, jednu srebrnu i bronzanu medalju i ujedno sa šest seniorskih šamionskih titula BiH. One su poboljšale svoja vremena. Ivana je postavila i dva nova rekorda BiH. Ivana i Nina su imale po četiri ulaska u vodu, a ostvarile su po tri puta titulu prvaka BiH, a Nina još jedno drugo mjesto i Ivana jedno treće mjesto. To su fantastični rezultati i u nastavku sezone očekujem još bolje rezultate, posebno na prvenstvu RS koje je na programu narednog vikenda u Banjaluci." - rekao je za Lokoportal Veljko Piljević, trener PK Leotar.